Haber

Rusya Büyükelçiliği ABD’nin Kiev’e uranyum mermisi tedarik etme kararına tepki gösterdi

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, Kiev’eseyreltilmiş uranyum mermileritedarik etmeye karar verdi Amerika Birleşik DevletleriOnun saltanatının bütün bir nesli yok edeceği belirtildi.

Açıklamada, “Yönetim’in Kiev’e tükenmiş uranyum mermileri sağlama kararı insanlık dışı davranışın göstergesidir. Rusya’yı ‘stratejik olarak mağlup etme’ fikrine takıntılı olan Washington, yalnızca son Ukraynalıyı değil, bütün bir nesli yok etmeye hazır görünüyor.söylendi.

ABD yönetimi, seyreltilmiş uranyumun teslim edilmesinin yarattığı tehlikenin farkında ve bilinçli olarak silahlarAçıklamada, sağladığı vurgulandı. “Mühimmatın patlaması sonucu hareketli bir radyoaktif bulut oluşuyor. Solunum yollarına, akciğerlere ve yemek borusuna yerleşen küçük uranyum parçacıkları böbreklerde ve karaciğerde birikerek kötü huylu tümörlerin oluşmasına ve tüm vücut fonksiyonlarının baskılanmasına yol açar.Bu tür mermilerin Irak ve Balkanlarda kullanımının sonuçlarına dikkat çekildi.

Bu ilaç Kiev’e mühimmatAçıklamada, ABD’nin Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin karşı saldırısının “başarısızlığını kabul etmeyi reddederek kendisini kandırdığı” belirtildi. “Özel askeri operasyonun gidişatı değişmeyecek: Rus ordusu, Zelensky rejimine sağlanan silahları metodik olarak öğütmeye devam edecek”kelimeler yer aldı.

Açıklamada ayrıca, eylemleriyle gerçek yüzünü ortaya koyan ABD yönetiminin, Ukraynabirlikte Avrupalı ​​komşularının geleceğineSon derece kayıtsız olduğu vurgulandı.

Daha erken Pentagon, Ukrayna’ya 175 milyon dolarŞirket, yeni askeri yardım paketi kapsamında Abrams tankları için seyreltilmiş uranyum mermileri sağlayacağını duyurdu.

goleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu