Haber

Büyük Önder Atatürk, Çubuk’ta anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyede intikalinin 84. yılında Çubuk’ta anıldı.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törende Kaymakam Adem Keleş ve Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Atatürk anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunduğu merasimin akabinde Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Ayşegül Arıöz yaptı.

Öğrenciler tarafından Atatürk’ün hayatından bir anının canlandırıldığı programda “Kuva-i Milli Ruhuyla Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele” oratoryosu sahnelendi.

Programın sonunda Kaymakam Keleş ve Belediye Lideri Demirbaş tarafından Atatürk konuşu şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışlarında dereceye girenlere mükafatları verildi.

Programa İlçe Jandarma Kumandanı Teğmen Caner Koca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tahir Hoş, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kantar, AK Parti İlçe Lideri Erhan Kuşçu, İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri Rumi Türkoğlu ve öteki protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu