Haber

Pasaport skandalıyla gündeme gelen belediyede sahte meclis kararıyla arsa satışı

Gri pasaportla insan ticareti suçlamasıyla gündeme gelen Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi’nde uydurma meclis kararıyla arazi satıldığı belirtildi.

Sözcü gazetesinden Cihan Demirdaş’ın haberine göreAK Partili Mehmet Çınar’ın genel başkanlığını yaptığı Yeşilyurt Belediyesi’nde yeni bir skandal ortaya çıktı.

Belediyenin Emlak Müdürlüğü biriminde yapay zeka teknolojisiyle sahte belediye meclisi kararı oluşturularak satışa çıkarılan arsa sayısının artırıldığı, 10 yerin sahte meclis kararıyla satıldığı, arsa satın alanların ise sahte belediye meclisi kararıyla satıldığı ortaya çıktı. gayrimenkul üçüncü kişilere devredildi.

Kaçak satışın ortaya çıkmasının ardından aralarında Emlak ve Kamulaştırma Müdürü MZ’nin de bulunduğu 4 yetkilinin açığa alındığı, haklarında suç duyurusunda bulunulduğu, idari soruşturma için de müfettiş görevlendirildiği belirtildi.

Olayın ardından Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Belediyemiz Emlak ve Kamulaştırma Müdürlüğü’nde şüpheli bir süreç tespit edildi. Konunun Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a iletilmesinin ardından, incelemeyi yürütmek üzere bir müfettiş görevlendirildi. ‘Soruşturma yetkisi açısından’ müfettiş tarafından yapılan ilk incelemede, Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ın talimatıyla 4 işçi açığa alındı. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatıldı. Konuyla ilgili Savcılık tarafından ‘gizlilik’ kararı verilmiş olup, olay hukuki ve idari açıdan muhafaza altına alındı. “Soruşturma devam ediyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu