Haber

Konya’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında yaşanan köpek katliamına AK Parti’den ilk yorum: Vahşi tutum hepimizin vicdanını yaraladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle kafasına sert darbe indirip öldürdüğü köpeği daha sonra iple sürüklemesi, tüm Türkiye’nin vicdanını yaraladı.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Olayın akabinde şube müdürü hakkında disiplin soruşturması başlatılıp vazifeden uzaklaştırılırken iki kişi gözaltına alındı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 2 şahıs çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“HEPİMİZİN VİCDANINI YARALADI”

Görüntülere her kesitten reaksiyon yağarken AK Parti’den ilk açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaşananların herkesin vicdanını yaraladığını belirtti. Çelik, “Bütün canlılar aynı evrenin parçasıyız. Konya’da hayvanlara karşı sergilenen yırtıcı tavır, hepimizin vicdanını yaraladı ve derinden üzdü. Bütün canlıların ortak mukadderatı paylaştığına inanan bir kıymetler sistemine sahibiz. Hayvanlara yapılan zulümlere asla müsamaha göstermeyiz” dedi.

“TÜM ÖNLEMLERİ ALACAĞIZ”

AK Parti’li Çelik sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Evlatlarımızın ve vatandaşlarımızın sahipsiz hayvanlar tarafından atağa uğramasını, vatandaşlarımızın mağdur olmasını engelleyecek tüm önlemleri alacağız. Tıpkı vakitte da hayvanların eziyet ve zulüm görmesini engelleyecek çabayı vermeye devam edeceğiz.

“TAVRIMIZI DAHA ETKİLİ ŞEKİLDE UYGULAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üzere, hem sokak hayvanlarına sahip çıkacak hem de insanımızın bu çeşit sıkıntılarla karşılaşmamasını sağlayacak halimizi daha tesirli halde uygulayacağız. Yetkililer bu doğrultuda gerekli önlemleri almak üzere talimatlandırılmıştır.

“BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI”

Konya’daki kahredici manzaraların akabinde Valiliğimiz ve Belediyemiz çabucak müdahale etmiştir. İlgili şahıslar vazifeden alınmıştır. Başsavcılık soruşturma başlatmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu