Haber

İrtibat Bürosu’ndan ‘uyuz’ iddialarına yanıt!

Türkiye, Yüzyılın Felaketi’nin yaralarını sarmak için çaresizce mücadelesini sürdürüyor. Deprem üzerinden algı oluşturmaya çalışanlar, başta sosyal medya olmak üzere yalan haberlerle vatandaşları kandırmaya çalışıyor.

Son olarak, provokatörler, “Diyarbakır’da çadır kentte uyuz salgını başladı” iddiayı gündeme getirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bu iddiayı yalanlayan bir açıklamayı kamuoyu ile paylaştı.

“KONFEKSİYON HASTALIĞI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Afet bölgesinde toplu alanlarda kalan vatandaşlarımıza sistematik olarak sağlık taramaları yapılıyor. Ayrıca Birinci Basamak Poliklinik Hizmeti, Psikososyal Destek Hizmeti, Aşı ve Takip Hizmetleri de veriliyor. Uyuz başta olmak üzere her türlü bulaşıcı salgın hastalık, söz konusu değil.

GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Çadır kentlerde ve diğer toplu yaşam alanlarında bulaşıcı hastalık teşhisi konulan hastalar nadiren bulunsa da bu hastalar acilen Valilik tarafından tahsis edilen izolasyon alanlarında izole ediliyor. ‘Diyarbakır’da çadırkentte uyuz salgını başladı’ iddiaları gerçeği yansıtmıyor. “söylendi.

hayraboluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu