İş

Çin iş için gelenlere kapıda vize verecek

Asayiş Bakanlığı, yurtdışından Çin’e gelişleri kolaylaştırmak ve hizmet kalitesini artırmak için 26 unsurdan oluşan yeni bir paket duyurdu. Paket özellikle Çin’e gelen ve bu ülkede ikamet etmek isteyen yabancılar için değerlidir.

Yeni düzenlemeler arasında ilk dikkat çeken iş gezisi yapan yabancı işçiye vize verilmesi oldu. Çin’e ticari temas ve görüş alışverişi, tesis kurma ve bakım hizmetleri, fuar ve konferanslara katılım ile yatırım ve işletme faaliyetleri için gelen yabancılar, ibraz etmeleri şartıyla ülkeye girişte vize alabilecekler. davetleri ve ilgili kurumlardan gerekli diğer belgeler.

China International Radio’nun haberine göre, “Çin’e sık sık iş için seyahat eden bireyler, 3 yıla kadar geçerli olan ve tekrar girişte birden fazla giriş ve çıkışa izin veren iş vizesi alabilecekler. Bir diğer köklü değişiklik ise ikametgah. Yabancı uyrukluların oturma izni başvurusunda bulunduklarında yeni pasaportlarını ilgili makama verme zorunluluğunun kaldırılması, böylece yabancı uyrukluların oturma izni alma sürecinde kendi pasaportlarını muhafaza edebilmeleri, başvuru.

Öte yandan Bakanlık, kamu güvenliği için de “tek gişe hizmeti” vereceğini açıkladı. Bu yeni sistem sayesinde, kayıt işlemleri, kamu güvenliği işleri, trafik kontrolü, giriş ve çıkış yönetimi süreçleri, tek bir iletişim noktasından geçtiği için eksiksiz ve basitleştirilmiş bir hizmetle eşleştirilecektir.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu