Haber

2023 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kütahya’da Yapıldı

Kütahya’nın kalkınması ve kalkınması açısından önemli projelerin değerlendirildiği 2023 yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Musa Işın başkanlığında ve Uyum Meclisi üyelerinin katılımıyla Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda; 2023 üçüncü dönem yatırımları, yatırımların ve sosyoekonomik gelişmelerin izlenmesi ve uyum çalışmaları ele alındı, sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Vali Musa Işın, toplantının amacının son 9 ayda yapılan yatırımların gözden geçirilmesi, kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin sağlanması, aksaklıkların giderilmesi ve daha kaliteli hizmet sunulmasının sağlanması olduğunu kaydetti.

2023 üçüncü dönem yatırımları, yatırımların takibi, sosyoekonomik gelişmeler, uyum çalışmaları, sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantının Kütahya’ya hayırlı olmasını diledi.

İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) verilerine göre 2023 yılının ilk 9 ayında il genelinde 758 kamu yatırım projesi bulunduğunu kaydeden Vali Işın, “Projelere toplam 9 milyar 13 milyon TL yatırım öngörülmüştü” 2023 yılında hayata geçirilen projede 5 milyar 404 milyon TL harcama yapıldı.” Nakit gerçekleşme oranı yüzde 60’a tekabül ediyor. Projelerin 284’ü tamamlandı, 62’si ihale aşamasında, 312’si devam ediyor, 98’i henüz başlamadı, 2’si ise tasfiye oldu” dedi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu